キャスパー ジョン。 キャスパー ジョン

The British Admirals of the Fleet 1734—1995. He was posted to the aircraft carrier in the in April 1930, the battleship in the Atlantic Fleet in January 1931 and then the in the in December 1931. 「Casper John キャスパージョン 」の紹介 こんにちは。

3

He was promoted to on 30 January 1924. In April 1926 he was posted to in. He was posted to the cruiser on the as Second-in-Command in June 1939. Liddell Hart Centre for Military Archives. He was advanced to in the 1956 , promoted to full on 10 January 1957, and became in May 1957. His father strenuously objected, but his stepmother helped persuade him to support his son. On returning from China he bought his own aeroplane, an open cockpit and took part in three. でSafety, Reliability, and Quality Assuranceのディレクターを務め、、、、を含む、ジョンソン宇宙センターの有人宇宙飛行プログラムで安全性、信頼性、品質の責任者であった。

9

。 。

14

。 。 。

15

14

。 。 。

11

3

7